WARSZAWSKI OŚRODEK PSYCHOTERAPII I PSYCHIATRII

WARSZAWSKI OŚRODEK PSYCHOTERAPII I PSYCHIATRII

Co myślisz o sobie, życiu w dobie pandemii?

Nasz mózg podobnie jak komputer może mieć przestarzałe, niefunkcjonalne oprogramowanie.
Są nim utrwalone w dzieciństwie wewnętrzne, często nieuświadomione przekonania na swój temat i otaczającego świata. Zniekształcają one nasze widzenie i przeżywanie świata. Negatywnie wpływają na nasze wyobrażenia siebie i życia. Mogą być pułapką własnych iluzji. Oddalać nas od realnego życia i faktów.
Które z myśli dziś Ci nie służą? Odbierają Ci siły, radość życia? Niszczą Cię?

„Mogę liczyć tylko na siebie, ufać tylko sobie” 
W sytuacji pandemii takie przekonanie może jeszcze bardziej skazywać Cię na izolację, samotność. Jeśli spróbujesz zaufać, otworzyć się na druga osobę dasz sobie szansę, aby doświadczać pomocy, bliskości i troski, której tak bardzo dziś nam potrzeba.
„I tak życie mnie pokona, wszystko utracę” – takie przekonanie może odbierać Ci siły, motywacje do życia, działania, dokonywania życiowych zmian. Być może to przekonanie ma swój początek w traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa… Dziś fałszywie chroni Cię przed stratą. Pozbawia Cię bliskich relacji, przywiązania do miejsc i osób.

Jeśli doświadczasz, że twoje oprogramowanie przestało się sprawdzać.
Praca psychoterapeutyczna może dać Ci możliwość przyjrzenia się (jak w zwierciadle ) głęboko zakorzenionym myślom , przekonaniom, które dziś stały się niefunkcjonalne, szkodliwe. Może przyszedł czas, by twoje oprogramowanie przejrzeć i uaktualnić.

Zapraszam Agnieszka Carrasco-Żylicz